Labradoru retrīveru audzētava "Laumiņas"

 

            Ar suņu audzēšanu – selekciju nodarbojamies 25 gadus. Pirmsākumā – melnas krāsas labradori, tad dzeltenie, šokolādes, vēlāk zeltainie retrīveri un vācu aitu šķirnes kucīte. Esam Latvijas Kinoloģiskās Federācijas biedri. Regulāri piedalāmies suņu izstādēs. Divas mūsu „meitenes” ir ieguvušas Latvijas čempiona titulus.

            Selekcijas darbs ir orientēts uz to, lai mūsu "mīluļi" būtu brīvi no slimībām, lai tiem būtu šķirnei atbilstošas rakstura īpašības un eksterjers. Kvalitatīvi un rezultatīvi nodarboties ar suņu audzēšanu – selekciju nodrošina vairāki faktori:

  • Zināšanas, kuras iegūtas mācoties Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, tālāk tās piemērojot šai dzīvnieku sugai un katrai šķirnei individuāli.
  • 25 gadu uzkrātā pieredze suņu audzēšanā, aprūpē, ēdināšanā.
  • Piedalīšanās suņu izstādēs, kurās tiek dots selekcijas darba novērtējums, uzkrājas profesionālā pieredze, veidojas vispārējs šķirņu attīstības redzējums.
  • Suņu viesnīcas un treniņu laukuma izveide.
  • Un vissvarīgākais faktors – mīlestība saskarsmē ar dzīvniekiem. Jāmīl patiesi un nemāksloti. Dievs devis man un ģimenei šo lielo mīlestību, tādēļ audzētavas attīstības process turpinās.

          Jaunos kucēna saimniekus cenšos pārliecināt par to, ka vajadzētu vēlāk piedalīties izstādēs, ko daudzi arī dara. Ilglaicīgi ar to nodarbojas tie, kas saprot, ka čempiona titula iegūšana nav vienas reizes pasākums, tam jāvelta daudzas, daudzas izstādes, jākrāj uzvaras, pirms tam ir liels darbs, treniņi, pareiza ēdināšana, fiziskā sagatavotība, zināšanas un daudzi citi faktori. Daudzi izstādēs piedalās ne tikai augstu mērķu vadīti. Izstādes ir jauks pasākums - sacensību gars, viedokļu apmaiņa, kopējs redzējums šķirnes attīstībā, utt.

          Uzskatu, ka katrā ģimenē būtu jābūt dzīvniekam. Mēs visi esam tik dažādi, bet katrs sirdī vēlas būt labs. Suns, dodot pretī labestību un mīlestību, atraisa cilvēkā šīs jūtas, pārvar kautrību būt mīļiem, sirsnīgiem un uzmanīgiem vienam pret otru. Arī bērni gūst šīs izjūtas, mācās būt gādīgi, iegūst zināšanas. Atliek vien izvēlēties šķirni, tās atbilstību mūsu vēlmēm un iespējām.